Dünyanın En Büyük Dolandırıcı Freelancer Sitesi

Mayıs 24, 2018

Freelancer.com nedir ve dolandırıcı bir site midir?

Günümüzde serbest çalışma durumunun yaygınlaştığını söylemek için modern bir şehirde yaşayan insanlara odaklanmak yeterli. Freelancer ne demek diye soranlar için konunun içinde belirtmiş bulundum. Freelancer serbest çalışma demektir. Gün geçtikçe insanlar daha rahat koşullarda çalışırken hayatını devam ettirmek istiyorlar. Bu sebeplerden dolayı işverenlerle iş yapanları bir araya getiren sitelere komisyon kazandırarak işlem yapmayı tercih ediyorlar. Freelancer.com nasıl çalışır diye düşünüyorsanız kahvenizi alın, konumuza devam edelim. Buraya kadar serbest çalışma sitelerinin faydalarını görüyoruz. Şimdi ise insanları dolandırma şekillerinden ve insanlardan nasıl faydalandıklarına gelelim.

Freelancer sitelerinin en büyüklerinden olan freelancer.com ise insanları dolandırmayı ilke edinmiş. Yaptıkları kampanya ile sitelerine getirdiğiniz her referanslı üyeniz için önce sayım yapıyor ve referansınızla üye olan her üyenin siteye 50 dolar yüklemesinden sonra size 20 dolar vereceğini taahhüt ediyor. Oysa belli bir miktar üye kazandırdıktan sonra hesabınızı ansızın kapatıp getirdiğiniz üyelerin ve sizin yaptığınız reklam çalışmalarının üstüne yatıyorlar. Böylelikle size vermeleri gereken para kendilerine kalıyor ve bedavaya reklam yaptırmış oluyor.

Dünyanın en büyük freelancer sitesi oldukları için dolandırıcılık ağı kurduklarına inanmıyordum.
Siteye ekleyeceğiniz 50 doların 20 dolarını bana vermeleri gerektiğini yukarıda anlattım.  Benim üyeliğimi ve  sonrasında açtığım diğer üyeliklerimi de iptal ederek binlerce doların üstüne kondular. Kendi reklamlarını sıfır maliyetle yaptırmış oldular. Küresel çapta dolandırıcı olduklarının en basit kanıtını sizlere sunuyorum. Tabiri caizse potansiyel olarak kazanacağım dolarların bile üzerine yattılar.

Az gelişmiş ülkelerde daha çok tanık olduğumuz basit üçkağıtçılıkların aksine büyük dolandırıcılıklar yapıyorlar. Hesabımı kapatmaları için hiçbir sebep olmadıklarını ve uydurma gerekçelerle kapattıklarını anlamışsınızdır. Bu mantık tamamen bahis sitelerinin çok kazanan üyeleri sisteminden atması ile eşdeğerdir. Kendi koydukları kurallar kendileri için külfet oluşturunca kuralları hiçe sayıyorlar. Her şeyden öte sizin milyon üyeli siteye karşı hiçbir etkiniz olmayacağını gördükleri için konunuzu geçiştiriyorlar. Aynı şeyi işine gelince barış yanlısı, işine gelmeyince silah satıcısı olan ülke ve yöneticileri için düşünebilirsiniz. Freelancer.com sitesi tamamen bundan ibarettir. Freelancer.com karaktersiz bir oluşumun daha ötesidir. 

Hangi sebeple diyerek attığım maile geri dönüş olmadı. Gerçekten tarihin gördüğü en kolay dolandırıcılık yöntemini bulmuşlar. Saatlerdir kesintide olan hesabım bin üyenin üzerinde olacaktı.  Bin üyenin ve her an artmaya devam eden üyelerin arasından siteye para yükleyecek olan onlarca kişinin olacağını istatistiksel olarak tahmin etmek çok kolay. Binlerce kişi (sadece r10.net üzerinden an itibiyle 3664 kişi) konuyu gördü ve dikkatle okudu! Bir çoğu gitti üye oldu. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. İnanın yaptıklarıyla beraber birkaç kere şoke oldum. Dolarları gösterip elletmediler! 🙂 Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Sizler siteye para yatırdığınız taktirde bana yüklü miktarlar ödemeleri gerekecekti. Bu sebeple hesabı kapatarak onlara maliyet olarak görünen bu paraların üstüne çöktüler! Sömürün gitsin dolandırıcıları. Blog sitelerime kafam estikçe yazı yazıp atacağım. Bu konu bile kanıtımdır ama çok daha net sunacağım. Freelancer.com’un küresel bir dolandırıcılık ağı olduğunu birçok konuda işleyeceğim. Umarım sizler kazandığınız paraları çekersiniz. Ben dolandırıldım, kandırıldım siz de yaşayın demiyorum. Siz uyanın ve tokatlayın üçkağıtçıları. Destek talep etmeniz halinde her türlü desteğe açığım.
Konunun altından fikrinizi belirtebilirsiniz. Sitelerinizde yayarak destek olabilirsiniz. Alın sizlere güncel ve değerli bir konu. Ama sitelerine link vererek boşuna bedava ameleliklerini yapmayın. Çünkü yüksek miktarlar kazanabileceğini onlara kanıtlarsanız hesabınızı kapatacaklar! Dolandırıcılık ağı olan freelancer.com konusunu daha geniş kitlelere yaymayı ilke edindiğim için konunun peşini bırakmayacağım. Unutmayın! Frelencer.com dolandırır!

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir