En İyi E-Kitap Okuyucusu Hangisidir?

Nisan 19, 2018

En İyi E-Kitap Okuyucusu Hangisidir?

 

Dijital çağda olduğumuz bu zamanlarda artık postaların elektronik hale dönüşmesiyle beraber, mektuplarımız e-posta oldu. Dosya kağıtları arayışlarımızda ki çizgili mi çizgisiz mi sorusunda ki karmaşa karşısında kafalarımız karışıkken, öbür yanda her birine ayrı bir kişiymiş gibi davrandığımız kitaplarımız ise elektronik kitaplara dönüşür oldu. En başta itiraz etsek de artık günümüzde hem basitleştirmek amacıyla hem de daha rahat ve kolay kullanım açısından e-kitap okuyucuların evlerimizden içeriye girdiğini görmekteyiz.

 

Yeni nesil posta nedir, mektup nedir ve nasıl yazılır bilmiyor. Bunun temel nedeni, dijital çağımızdır. Bir sonra ki gelecek ise kitapları bilmeyecek, daha ötesi olan e-kitaplar hakkında bilgi sahibi olacaklar. Yeni kitaplar elbette gelecek, ancak her biri baskıdan ziyade e-kitaplarda çıkacak gibi duruyor. Dijital diyarlar, bu kitapların basım yerleri olacak ve dijital çağ ile büyüyen ilk çocuklar, ilk gençler ise bu kitapları hem bilecek hem de okuyacaklar…

Hal böyle olunca ister istemez bizlerde e-kitap okuyucularına daha sıcak bakabilir, daha yakın durabilir ve hem ekonomik hem de pratik olması açısından en uygun fiyatlar çerçevesinde bir e-kitap okuyucu cihazına sahip olabiliriz. Günümüzde birçok markaya ait elektronik kitap okuyucular var, her birinin değeri ve özelliği birbirinden farklı olmasıyla beraber her bütçeye uygun e-kitap okuyucu bulmakta mümkün olabiliyor.

 

E-kitap okuyucu satın alma motifini motivasyona dönüştürmüş insanların aklındaysa tek bir soru oluyor: Hangi e-kitap okuyucuyu almalıyım? Bu soruyu ciddi olarak düşünenler birbirinden farklı cihazlar arasında savrulup gidiyor. Bunlar ebat, ağırlık, internet erişim ya da ekran özellikleriyle birbirinden ayrılan şekilde bulunuyor. Fiyatlar ise genelde 100– 700 euro arasında değişmekte olup, bütçenize uygun bir seçimi de buna göre yapmak mümkün olabilir. Hem işlemci hem hafıza hem de batarya ömürleri, fiyata göre değişiklik göstermektedir.

 

En iyi e kitap okuyucu hangisi?

 

Birçok e-kitap okuyucusu birbirinden farklı özellikleriyle beraber fiyat aralığında değişiyor. E-kitap okuyucusu alacaklara öneriler olarak özelliklere göre bir takım bilgiler sunmak istiyoruz.

  • E-kitap okuyucu alırken formata dikkat edin. E-kitap firmaları cihazlarında kendi formatlarını yaratmaya çalışmakta ve kullanmaktadırlar. Günümüzde yine de ePUB formatı genel bir format olarak kabul görüyor. Format olarak ePUB formatını desteklediğinden emin olmanız önerilir. PDF, rtf ve HTML gibi yaygın formatları destekleyen cihazları da kullanmaya çalışın.
  • Gözü yormayan e-kitap okuyucusu, makbul olandır. Yeni teknoloji elektronik mürekkep olarak bilinen e-ink olan e-okuyucularda bu teknoloji, hem göz yormuyor hem de güneş altında daha net bir görüntü sağlıyor. Bunu sunan e-kitap okuyucular, aynı zamanda basılı kağıt gibi kaliteli görüntü sunmaktadır.
  • LCD ekran kullanılarak hem ekranda arka aydınlatma ihtiyacı duymadan görüntüyü daha net verebilmeyi başarıyor, hem de daha az elektrik tüketimi sayesinde de bataryası daha uzun süreli gidebiliyor. 
  • En iyi elektronik kitap okuyucu, kendi bütçeniz doğrultusunda alabileceğiniz en iyi e-kitap okuyucusudur.

 

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir