En İyi 10 Elektronik kitap Okuyucu Önerileri

Nisan 18, 2018

En İyi 10 Elektronik kitap Okuyucu Önerileri

İşe giderken ya da şehirler arası seyahat ederken kullanılabilir cihazlardan biri de e-kitap okuyuculardır. Kitap okumaktan daha az zahmetli olan bu cihazlar içerisinde birçok kitabı taşıyabilirsiniz. Uzun sürecek yolculuklarda, can sıkıntısı yerine kitap okumak sizlere harikalar diyarı sunar. Bu sayede zamanınızı da boşa harcamamış olursunuz.
Aşağıda sizlere birbirinden farklı elektronik kitap okuyucular önerisinde bulunmaya çalıştık. Elektronik kitap ( e-kitap) almayı düşünen siz değerli okuyucularımız için en iyi olduğunu düşündüğümüz e-kitap okuyucuları listeledik. Her biri kendine has özellikleriyle bilinen ürünler olup e-kitap okuyucu olarak tercih edebiliyorsunuz.

  1. Apple iPad: Elektronik cihaz sınıfında olmasa da, tablet bilgisayar sınıfında kendine yer bulsa da iPad, bir çeşit e-kitap okuyucu olabilir. iPad’den önce, iPad’den sonra kalıbına tam olarak uyan ve bu kalıbı çıkartan iPad, tam bir e-kitap okuyucusu olmasa da elektronik kitap okuyucusunda olabilecek birçok özelliği bizlere sunmaktadır. Multimedia olarak internette dolaşıp video izleyip e-kitap okuma iznini iPad bizlere veriyor.

2. Sony Reader Touch Edition PRS 600: Sony’de elektronik kitap okuyucusu sektöründe kıdemli üretici olarak bilinir. Çıkarttığı Sony Reader Touch Edition PRS 600 ürününde dokunmatik ekran sunuyor. 300 euro civarlarında olan bu cihaz, hem ince olması hem de 286 gram ağırlıkta olmasıyla gerçekten de hoş bir cihaz duruyor. Arama yapabilir ve dijital notlar alabilirsiniz.

3. Amazon Kindle 2: E-kitap dünyasının başında gelen isim Kindle oluyor. Amazon firmasına ait olan Kindle 2, yenilenen haliyle karşımızdadır! Bu cihazda ilk cihaza oranla birçok özellik geliyor. Başında 285 gram ağırlıkta olması ve görüntüsünde güzelleştirilme yapılarak daha kullanışlı, ele oturması, 3G internet erişimi sağlanması, usb girişi ve metni konuşmaya çevirerek okutabilme özelliği gibi özellikler bulunuyor. Metni konuşmaya çevirme olarak Text-to-Speech özelliği olarak da geçiyor.

4. Cybook Gen3: Bookeen tarafından çıkartılan cihazın ücreti 269 Euro’dur. Ucuz fiyata e-kitap okuyucusu isteyenlerin tercihi olacak olan bu cihaz 174 gram ağırlığıyla sizlere sunuluyor. Cybook Gen3 adında ki cihaz, Kindle veya Sony’nin PRS 600 modelinden bir önce ki model olan PRS 505 modellerinde ki e-ink teknolojisini kullanıyor. Ancak tek olumsuz özelliği dokunmatik ekran özelliği bulunmuyor.

5. Txtr e-kitap okuyucu: Berlin merkezli Wizpac şirketi tarafınca üretilen bu ekitap okuyucu cihaz, 3G internet erişimi, e-ink teknolojisi ve hem hız hem de uzun batarya ömrüyle biliniyor. PDF’ten ePUB’a çeşitli formatlarda e-kitap satın alma işlemleri yaparak kullanım imkanı da sağlamaktadır.

6. Cool-er ekitap okuyucu: ABD tarafınca üretilmiş bir cihazdır. Ağırlığı 178 gram olup 225 Euroluk fiyatıyla karşınızdadır. İpod gibi bir görünüme sahip olan bu cihaz, internet bağlantısı olmamasıyla üzüyor. Usb kablosuyla bu cihaza kitapları gönderebilirsiniz.

7. iRex 1000s Digital Reader: iLiad eBook Reader serisini bilenler bilir, bu seriyi üreten şirketin teknolojisiyle çıkartılmış bir cihazdır. Hem arttırılmış özellik hem de daha kapasiteli bir ürün olmasıyla cihazda ön plana çıkartılmış haliyle önümüze sunuluyor. İş insanı vb. üst düzey insanlara hitap eden cihazın 1,2 cm inceliğiyle en önemli özelliği en ince e-kitap okuyucusu olması olarak başta bulunuyor.

8. iLiad 2nd Edition: Teknik ve fiyat açısından öğrencilere yönelik bir cihaz olarak gözüküyor. 8.1 inç büyük ekranı olan bu cihaz iRex Teknolojinin çıkarttığı bir diğer cihaz olarak bulunuyor.

9. BeBook: Hollandalılar, e-kitap sektöründe bambaşka kitaplar çıkartarak bu sektörde harikalar yaratıyorlar. Yine Hollanda merkezli olan Endless Ideas firması tarafından üretilmiş olan bu cihaz, Neo – One ve Mini gibi 3 farklı modeliyle bizlerin karşısına çıkartılıyor.

10. Jetbook: New York merkezli şirket olan Ectaco şirketi tarafından üretiliyor. Siyah, gri ve beyaz renklerde üretilen Jetbook, kırmızı rengiyle de dikkat çeken modeli sayesinde karşımıza geliyor. E-kitap okuyucular arasında bulunan e-ink teknolojisini değil de Apple iPad’de bulunan LCD ekranı tercih ederek yayına sunmuş gözüküyor.

En iyi olduğunu düşündüğümüz Elektronik kitap ( e-kitap) önerilerini bağımsızca belirttik. Teknolojinin hayatımıza bu denli girdiği noktada kitabı da teknolojiden bağımsız düşünmemeliyiz. Kendiniz için en uygun olanı seçerek e-kitap okuma keyfine de varabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir